Vent venligst...
Varen er tilføjet indkøbskurven. Se indkøbskurv her
Tom Indkøbskurv

BLACK BOX Compact 2-Port Gigabit Media Converter Factory Sealed

Forsiden / BLACK BOX Compact 2-Port Gigabit Media Converter Factory Sealed
Du skal være oprettet på Scriptor Printshop for at få adgang til at se priser og placere ordrer. Opret dig HER.
BLACK BOX Compact 2-Port Gigabit Media Converter Factory Sealed (LGC5150A)
BLACK BOX Compact 2-Port Gigabit Media Converter Factory Sealed (LGC5150A)
BLACK BOX Compact 2-Port Gigabit Media Converter Factory Sealed (LGC5150A)
BLACK BOX Compact 2-Port Gigabit Media Converter Factory Sealed (LGC5150A)
BLACK BOX Compact 2-Port Gigabit Media Converter Factory Sealed (LGC5150A)
BLACK BOX Compact 2-Port Gigabit Media Converter Factory Sealed (LGC5150A)

BLACK BOX Compact 2-Port Gigabit Media Converter Factory Sealed

Varenr.:
LGC5150A
  • Produkt Mediekonvertere
Beskrivelse

All-in-one unit fits where power packs don't.

- Compact size means you can install them virtually anywhere. The power supply is internal so there aren't any bulky transformers.
- Completely plug-and-play. Easy-to-install unmanaged converter.
- Fiber links provide EMI/RFI immunity in harsh environments.
- Supports Link Fault Pass-Through (LFPT) for troubleshooting fault conditions on the interfaces.
- Autonegotiates line speed (10-, 100- or 1000-Mbps).
- Auto-cross enables you to use either a straight-through or crossover pinned cable.
- Supports jumbo frames for multimedia applications.
- Choose from models with an SFP slot, or with fixed SC dual-strand multimode fiber or SC dual-strand single-mode fiber connector.
- Option with versatile SFP interface supports short- and long-reach fiber optics depending on the SFP used.

Selvom vi gør vort bedste for at give fyldestgørende information, så er billederne kun vejledende, og selve varen er ikke nødvendigvis 100% identisk med det viste billede. Produkter kan være vist med ekstraudstyr der ikke er inkluderet eller i andre form- og farvevarianter. Hvis der er forskel mellem produktoverskrift, beskrivelse og billede, så er det produktoverskriften som gælder. Hvis du er i tvivl, så kontakt os gerne. Vi tager forbehold for trykfejl, ændring af priser og specifikationer uden varsel.